Jak co roku, jury jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie International Photography Awards, ogłosiło swoje decyzje i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, zostałem wymieniony w tym jadłospisie i to 3 razy! Konkretnie dwa moje zdjęcia i jeden reportaż składający się z 5 zdjęć. Jedno zdjęcie, które jak powiedział mój znajomy „Nie wymaga komentarza”, zostało uhonorowane drugim miejscem w kategorii Field Sport ! Kolejne zdjęcie oraz reportaż otrzymały honorowe wyróżnienia! W kategorii Extreme Sport i Editorial Sport, wszystkie w klasyfikacji Pro.

Dziękuję redakcjom gazet, które publikują moje zdjęcia, klubom sportowym, PZPN, organizatorom Runmageddonu za przyznawanie akredytacji. I na końcu bardzo, bardzo dziękuję jury IPA za wybór spośród tysięcy nadesłanych z całego świat zdjęć, tych 6 moich.
Serdecznie gratuluję również innym zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie IPA, w szczególności Polakom. Być w takim gronie to dla mnie ogromny zaszczyt.

IPA organizowany jest od 2002 roku w Los Angeles przez Fundację Lucie. Do tegorocznej, piętnastej edycji konkursu napłynęło ok. 15,000 zgłoszeń z 103 krajów świata!

Misją IPA jest nagradzanie najlepszych fotografów na świecie oraz szukanie nowych talentów. Statuetki Lucie „Oscary Fotografii” otrzymali min.: Henri Cartier Bresson, William Klein, Helmut Newton, Simon Bruty. Międzynarodowe jury to ok. 100 cenionych specjalistów z branży fotograficznej i artystycznej. Uroczysta gala The Lucie Awards, gdzie zostanie przedstawiona lista laureatów odbędzie się 29 października w Zankel Hall at Carnegie Hall w Nowym Jorku. Również podczas tej gali ogłoszony zostanie wybór Fotografa Roku.